Bestair
et
ru
Maasoojuspumpade võrdlus

Lihtsustatud kujul on maasoojuspumba tööpõhimõtteks pinnasekollektoris oleva vedeliku ringlema ajamine ja soojusenergia ümbertöötlemine sellisesse olekusse, et saaksime seda hoone küttesüsteemis kasutada. Maha jahtunud vedeliku saadab maasoojuspump tagasi maakollektori ringlusesse. Selles artiklis toome välja ja võrdleme kolme populaarset ja kvaliteetset maasoojuspumpa.


Maasoojuspumpade võrdlus


CTC EcoHeat
Rootsis toodetud CTC EcoHeat maasoojuspumpad on osutunud väga populaarseks valikuks just tänu nende heale hooajalisele kasutegurile (SCOP 4.30). A+++ energiaklassiga soojuspumba üheks eeliseks on veel tema madal müratase. EcoHeat on varustatud suure 223 liitrise integeeritud akumulatsioonipaagiga, mis pikendab seadme eluiga. Energyflex süsteem lubab seadmega integeerida ka teisi kütteallikaid nagu päikesepaneelid või tahkekütuse katel.


CTC GSi612
CTC soojuspumpade lipulaeva GSi 12 uuendus CTC GSi612 pakub oma eelkäijast veelgi kõrgemat hooajalist kasutegurit (SCOP 5.5). Bestair uusim soojuspump on läbinud kosmeetilise uuenduse modernsema väljanägemise nimel. Lisaks on CSi612 varustatud internetimooduliga, mis muudab seadme opereerimise veelgi mugavamaks. Väga madala müratasemega töötavad ja A+++ energiaklassiga soojuspumbad on varustatud 4,3 tollise eestikeelse puutetundliku juhtpuldiga, mida on lihtne opereerida. GSi612 pumpa on võimalik juhtida ja jälgida mobiilselt läbi CTC veebirakenduse.


CTC EcoPart
Lisaks EcoPart maasoojuspumba kõrgele hooajalisele kasutegurile (SCOP 4.8) on selle oluliseks eeliseks ka lihtsus. EcoPart on saadaval kuues eri võimsuses (6, 8, 10, 12, 14 ja 17 kW) ning see ühildub suurepäraselt olemasolevate küttesüsteemidega. Samuti eristub mudel oma mõõtmetelt. 760 x 600 x 673 mm (K x L x S) maasoojuspumba paigaldus on lihtne ning seade sobib suurepäraselt ka madalamatesse ruumidesse.


Maasoojuspumpade võrdlus tõi välja, et kõik Bestair CTC pumbad on väga hea SCOP hooajalise kasuteguriga. Pumpade erinevus peitub enamasti nende opereerimise võimsuses, füüsilistes mõõtmetes ja võimalustes neid erinevate olemasolevate süsteemidega ühildada.

Kuna iga hoone on aga oma mõõtmetelt erinev, siis parima tulemuse saavutamiseks võta ühendust Bestair ekspertidega – võta meiega ühendust!

Küsi lisa eksperdilt!
Õhk-vesi, maasoojuspumbad, päikeseenergia