Bestair

Mis on õhk-õhk soojuspump ja kuidas seda valida?

Energiakandjate ja nende kasutamisega kaasnevate teenuste hinnatõus on pannud inimesi otsima alternatiivseid küttelahendusi. Õhksoojuspump on kütteseade, mille abil kasutatakse loodusest kokku kogutud energiat hoone kütmiseks või vee soojendamiseks. Soojuspumbad kasutavad keskkonda salvestunud soojusenergiat ja seetõttu on need üheks keskkonnasõbralikumaks kütteseadmeks.

Õhksoojuspumbad töötavad kas välisõhu või veekogu arvelt ja selle alusel liigitatakse need õhk-õhk soojuspumbaks ja õhk-vesi soojuspumbaks.

Maapinda salvestatud soojusenergia abil toodavad energiat maasoojuspumbad.

Kütteseadmete kõrgtasemeline tehnoloogia pakub erinevaid võimalusi hoonete energiakulude vähendamiseks kasutades ära taastuvaid energiaallikaid. Võrreldes gaasi ja kütteõli hindadega pakuvad õhksoojuspumbad tarbijale nii hinnastabiilsust kui ka madalamaid küttekulusid. Õhksoojuspumbaga säästad küttekuludelt kuni 78%, seetõttu on ka soojuspumpade keskmine soojustegur, COP (ing. k.), kõrge.

Tutvuge soojuspumpade valikuga ja valige õhksoojuspump korterisse, suurde büroohoonesse või  maakoju!

Õhksoojuspumba valimine

Sobiva õhksoojuspumba valimiseks on oluline määratleda järgmised aspektid:

  • hoone tüüp – büroo, maamaja, puumaja, korter jne;
  • pinna kogusuurus;
  • hoone planeering – lihtne avar planeering, keeruline planeering;
  • olemasolev küttesüsteem;
  • soovitav keskmine temperatuur ruumis.

Õhksoojuspumpade müük toimub üle Eesti, võtke ühendust Bestair konsultantidega, et uurida parimaid lahendusi õhksoojuspumba soetamiseks ja paigaldamiseks.

Õhksoojuspumba soetamine ei pea olema kulukas – soetage  õhksoojuspump järelmaksuga Bestair kaudu.