Bestair

Õige aeg gaasiboiler soojuspumba vastu välja vahetada

Miks eelistada õhk-vesi soojuspumpa maagaasiga kütmisele? 

Gaasi hind on viimase paari aastaga tõusnud ligi 10 korda, mis on läbi aegade suurim hinnatõus. Seega esimene vastus on, et õhk-vesi soojuspump on oluliselt soodsam ja säästlikum lahendus Sinu kodule. Lisaks kallile maagaasi maksumusele on oluline mõista, et gaasikütte paigaldamise eelduseks on gaasivõrguga liitumise olemasolu ja mille väljaehituse maksumus on ainuüksi juba suurusjärgus 4000-6000 eurot ning millele lisandub täiendavalt kogu küttesüsteemi väljaehitamisele tehtav kulu. Alles liitumise järgselt saab hakata küttesüsteemi ehitamisega tegelema. Tasub teada, et Eesti territooriumil paiknev gaaasi jaotusvõrk ei ulatu kaugeltki kõikide maakondade- ja kodudeni ning seega ei ole alati ka soovi korral võimalik selle kütteliigi paigaldamine. 

Õhk-vesi soojuspumba süsteemid aga vajavad tööks vaid elektriliitumist, mis on kättesaadav igas kodus ja seetõttu võib seda kütteliiki pidada mitte ainult üheks võimekaimaks ning üheks madalaima energiatarbega kütteliigiks, vaid paigalduslihtsuse poolest ka kõige paindlikumaks. 


Mõtle tulevikule juba täna ja vali oma kodu kütma soojuspump!

Teine ja tänases maailmas valitseva olukorra valguses on eriti aktuaalne põhjus, et elektrienergial töötav õhk-vesi soojuspump pakub maagaasist, kui välisriikidest sisseostetavast- ja mis veelgi olulisem, mittetaastuvast energialiigist suuremat sõltumatust, sest elektrienergia allikaid tuleb ajaga aina juurde ning need ei ole seotud ühe kindla pakkujaga. Elektrienergia allikatest rääkides on võimalik pea igale kodule lisaks võrgust tarbitavale energiale täiendavalt lisada elektrienergiat tootvad päikesepaneelid, mille paigaldamine on võrdlemisi lihtne ning päikesest toodetav tasuta elektrienergia pakub ka täiendavat säästu võrgust tarbitavale elektrienergiale.    

Miks valida just õhk-vesi soojuspump?


Õhk-vesi soojuspumbad on kompaktsed, autonoomsed ja sobivad ideaalselt nii eramu, suvila kui ka kortermaja peamiseks küttelahenduseks Eesti külmas kliimas. Õhk-vesi soojuspumbad aitavad oluliselt säästa igakuistelt küttekuludelt ning majapidamises kasutatava sooja vee tootmiselt. 


20-aastase kogemusega Bestairi tootevalikus on erinevate omadustega Panasonic soojuspumpasid, mida kõiki ühendab sõnapaar töökindlus ja säästlikkus. Ühed neist sobivad kõrgema ja teised madalama energiakuluga kodudele. Panasonicu lai tootevalik pakub kaugjuhtimise võimalusega soojuspumpasid, mis toodavad täpselt nii palju soojusenergiat kui teie kodu hetkel vajab. 

Parima lahenduse leidmiseks võta ühendust meie eksperdiga. Iseseisvalt saad Bestairi poolt pakutavate õhk-vesi soojuspumpade valikuga tutvust teha siin.


Kui suur on ikkagi rahaline võit?

Õhk-vesi soojuspump võimaldab läbi gaasikütte süsteemi väljavahetuse- või sellele soojuspumba lisamise erakordselt suurt kokkuhoidu. Sääst tuleneb eelkõige asjaolust, et soojuspumba kasutegur on oluliselt suurem kui gaasiboileril. Lisaks eelnevale räägib gaasikütte kahjuks lisaks liitumise vajadusele ka väga kõrge maagaasi maksumus. Toome siinkohal näite Eestis enimlevinud 150 m² suurusega eramu põhjal, mille aastane soojusenergia vajadus on 18500 kW/h. Sellise energiavajadusega eramu puhul tarbib gaasikatel 2200 m³ maagaasi aastas, mis teeb aastaseks soojusenergia kuluks 3520 eurot*. Õhk-vesi soojuspumbaga (aastane keskmine kasutegur on 3,50) on aga vastav kulu seejuures aastas vaid 1057 eurot**. On ilmne, et selline erinevus räägib selgelt õhk-vesi soojuspumba kasuks ja kütteseadmele tehtava investeeringu tasuvusaeg on seega äärmiselt lühike. 

Vaata ka meie kalkulaatorit, kus saad arvutada kui suur on ligilähedane säästlikkus õhk-vesi soojuspumba võrdluses teiste kütteliikidega pidades silmas personaalselt Sinu kodu, suvila või kontori suurust.


Kuidas kujuneb gaasikütte välja vahetamisel (või sellele lisamisel) õhk-vesi küttesüsteemi hind?

Hind kujuneb vastavalt sellele, et kas tegemist on süsteemi asendamise või täiendamisega. Näiteks kui Sinu kodu on 150 m² ja majas elab 2-3 inimest, siis tähendab see, et süsteemile on vajalik lisaks soojuspumbale paigaldada ka soojuspumba süsteemile sobiv- ja tarbimisele vastav tarbevee boiler, mille suurus käesolevas näites peaks olema 200 liitrit. Kui aga Sinu kodus on ka vann, siis on juba veemahust sõltuvalt vajalik 300-400 liitrine boiler. See teeb standardse täislahenduse maksumuseks orienteeruvalt 6800-7800 eurot. Konsultatsioon on tasuta ja paigalduse hind on summa sees. Täpne komplektsus ja maksumus selgub olemasoleva süsteemi eripäradest.


Mida standardlahenduse all silmas peetakse?

Üldiselt tähendab see seda, et gaasikatlale lisaks- või selle asemele paigaldatakse uus soojuspump. Paigaldatakse vajadusel uus soojuspumba süsteemile sobiv tarbevee boiler ning küttevee mahu tagamise jaoks akumulatsioonipaak (vajadusel). 

Olen sellele mõelnud küll, aga kuidas selle kõigega algust teha? 

Võta meiega kindlasti ühendust! Koos leiame Sinu kodule ideaalse lahenduse. Konsultatsioon telefoni teel on tasuta. Teame, et iga maja on erinev ja vajab parimaks lahenduseks personaalset lähenemist. Bestair pakub sulle täislahendust koos paigaldusega. Anna meile oma soovist teada ja jäta muu meie hooleks! Küsimine ei maksa ju midagi, kuid annad sellega omale võimaluse vähendada kodu küttekulusid!


*Arvutus põhineb maagaasi hinnal 1,60 eurot/m³
**Arvutus põhineb elektrienergia hinnal 0,20 eurot/kWh


Broneeri tasuta konsultatsioon siin